Посівне насіння соняшника: як обрати та де придбати

Посівне насіння соняшника: як обрати та де придбати

Вирощування соняшника для аграріїв – найрентабельніший бізнес, адже здатний принести достойні прибутки. Ця культура користується великим попитом на зовнішніх та внутрішніх ринках, і попит на неї збільшується з кожним роком. Вигідно його вирощувати через декілька причин: велика кількість сортів, стійкість зерен гібридів до хвороб і шкідників, можливість вирощування на різних типах ґрунтів. Купити посівне насіння соняшника треба лише у перевірених постачальників, які гарантуватимуть високу якість посівного матеріалу паралельно з доступною вартістю. 

Купити посівне насіння соняшника – як обрати найкраще

Кожного року на ринку продажу посівного матеріалу з'являються нові сорти соняшника. Вони, насправді, дуже невибагливі у вирощуванні: стійкі до хвороб, перепадів температур, посухи, надмірної вологості.

Вибір сім'ян – важливий складовий процес підготовки до нової посівної кампанії. Від вибраного насіння і його якості залежить майбутня урожайність культури і розмір прибутку аграрія. Не варто економити на посівному матеріалі, адже ця економія може привести тільки до зменшення урожайності. Вирощування соняшника – вигідна справа через те, що його ціна не коливається залежно від сезону. 

Вибираючи посівний матеріал, треба керуватися наступними рекомендаціями.

  1. Слід обирати насіння першого покоління. Це насіння отримане шляхом штучного запилення спеціально відібраних батьківських рослин. Вони характеризуються стійкістю і вищою врожайністю, ніж насіння другого чи третього поколінь.

  2. Віддавайте перевагу гібридним сортам: вони мінливі до кліматичних умов, ростуть на різних ґрунтах, стійкі до захворювань, не втрачають форму і не висипаються у разі перестигання.

  3. Враховуйте тип ґрунту, на якому буде росте соняшник. Стежте за постійною сівозміною. Найкращими культурами, після яких найкраще сіяти соняшник, є картопля, пшениця, кукурудза, ячмінь.

  4. Вибирайте зерна за групою стиглості. Ранньостиглі сорти краще підходять для вирощування на невеликих ділянках. 

Найбільший асортимент посівного матеріалу на ринку представлений восени – у жовтні-листопаді. В цей період воно має найнижчу закупівельну ціну. 

Де купляти насіння соняшника

Купити посівне насіння соняшника слід у перевірених продавців, які пропонують якісний матеріал від відомих виробників. Так можна мінімізувати ризик підробки посівного матеріалу, адже жодна відома компанія не буде ризикувати власною репутацією. Насіння від таких постачальників гарантовано принесе високий врожай і очікуваний прибуток. А оптовим покупцям продавці зажди роблять гарні знижки та повідомляють про дійсні акції.